Atrakcje

Witajcie w Wakeparku!

Na naszym spocie stawiamy na wake’ową zajawkę, świetną zabawę i porządną dozę chillout’u. Wiemy jak szybko potrafi pędzić świat, dlatego zależy nam na tym, abyście mogli tutaj na maksa wypocząć i wziąć głęboki ożywczy oddech. Ci, którzy mają ochotę, mogą zostać u nas na kilka dni 🙂

Co czeka naszych gości?

  • Pływanie na dwóch wyciągach wyciągu 2.0 polskiej firmy Wake Focus, 190 oraz 160 metrowym
  • 4 różnej wielkości Kickery, od XS do L, funbox, uprail
  • Tony złotego piasku na naszej czystej, szerokiej plaży
  • Noclegi w niebanalnych domkach kempingowych lub w biwakowym tonie, czyli pod namiotem
  • Bi-level – basen z przeszkodami

Dlaczego areały pod Wołowem to fantastyczna okolica?

Na północny zachód od miasta rozciąga się przepiękny Park Krajobrazowy Doliny Jezierzycy , do której wpływa rzeczka Juszka oddzielająca Wołów od Krzywego Wołowa. To właśnie ona, nieduża i czysta, zasila staw naszego wakeparku!
Oprócz tego, w obrębie Doliny Jezierzycy znajduje się ścisły rezerwat przyrody Uroczysko Wrzosy. Wśród nieco pagórkowatowego krajobrazu rozciągają się malownicze łąki, lasy i pola.
Na obszarze Gminy Wołów wytyczone są także szlaki turystyki pieszej i rowerowej, które zostały połączone w system regionalnych tras turystycznych.)

Jak można przeczytać na stronie Gminy Wołów:

„W 2004r. powstał żółty szlak rowerowy Wołowskie Krajobrazy o długości 57 km, który biegnie wokół Wołowa przez najpiękniejsze zakątki gminy. Szlak ten, jak i zielony „przyrodniczy”, połączony jest z ponadregionalnym Szlakiem Odry (niebieski), ciągnącym się od Wrocławia do Głogowa po obu stronach rzeki. Liczy on 256 km długości i obejmuje nadodrzańską część gminy między Prawikowem a Tarchalicami. Jest częścią europejskich szlaków dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego Green Ways. Równolegle do Szlaku Odry przebiega czerwony szlak rowerowy Odra-Barycz, łączący Malczyce, Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko i Głogów, o długości 184 km. Ponadto istnieje również zielony szlak rowerowy Leśne Wydmy, będący siedmiokilometrową pętlą w pobliżu wsi Rudno. Przeznaczony jest on do zawodów rowerowych MTB. Odcinki szlaku czarnego pełnią funkcję łączników pomiędzy szlakami.”)